Kalender


Faste mødedage

Bent Byg

Søndag
            Mikro 13:00 - 15:00 - mikro@bentbyg.dk
Mandag
Mini 18.00 - 20.00 -  mini@bentbyg.dk
Tirsdag
Junior 18.30 - 20.30 -  junior@bentbyg.dk
Trop 18.30 - 20.30 - trop@bentbyg.dk
Gruppeledelse
se på www.bentbyg.dk

Jon Litle Sø
Onsdag
Mini 18.00 - 20.00 Christoffer Vittrup Nielsen 2128 6859 christoffer@vittrupnielsen.dk
Junior 18.00 - 20.00 Rolf Esbjørn Kristensen 2078 0534 rolf@lightsaber.dk
Gruppeleder
se på www.jonlittle.dk


Bookingkalender
I kalenderen er det muligt at se hvornår hytten er enten optaget eller ledig. Man er nød til at logge ind for at se kalenderen eller oprette et arrangement.

Oprettelse af arrangementer
Når du opretter et arrangement, så skriv venligst følgende oplysninger i bunden af beskrivelsen:
  • dit navn
  • gruppetilknytning (Bent Byg, Lorenz Tuxen eller Jon Litle)
  • arrangementtype (fest, spejderweekend, møde osv.)
  • kontaktoplysninger (email, mobiltelefon osv.)

Starttid og varighed

Vær præcis med starttid og varighed. Birkeholt får penge i støtte efter forbruget. Kalenderen kan IKKE håndtere arrangementer over flere dage, men under oprettelsen kan du vælge at arrangementet skal gentages et antal dage.

Vær opmærksom på at ALLE nye arrangementer her i kalenderen skal godkendes af en administrator, før de er synlige i kalenderen. Der vil blive kontrolleret efter nye arrangementer i kalenderen på ugentlig basis. 

Spejder arrangementer
Disse godkendes løbende, men det er vigtigt at man tydeligt er skriver hvem (spejderleder eller bestyrelsesmedlem) som er hovedansvarlig for arrangementet.

Private arrangementer (alt andet end spejder arrangementer)

Private arrangementer kan arrangeres af aktive ledere og bestyrelsesmedlemmer i de 3 grupper. Disse private arrangementer skal godkendes af bestyrelsen iht. reglementet (se link fra kalender site). Send en mail til formanden for Birkeholt
 for at få mere information. For private arrangementer gælder det generelt at disse ikke må genere vores naboer.

Sådan opretter du et arrangement
Hvis du vil oprette et arrangement skal du åbne kalenderen og logge ind. Spørg din gruppeleder for brugernavn og adgangskode. Derefter får du vist kalenderen i den pågældende måned. Find den dag du ønsker reservation af Birkeholt og tryk på det lille ikon "plus". Du kan også vælge at trykke "Add event" i kalenderens menu.

Åbn kalenderen